Luty 2017, moc wyzwań. Jakość, nie ilość…

(…) parafrazując słowa, Henry Ford mawiał „ Największym wrogiem jakości jest pośpiech”. Przeczytałem ten cytat  wielokrotnie zanim znalazło się to w tym miejscu, rozważając, nazbyt głęboko teraz już wiem, słowo jakość. Co w takim razie ze słowem pośpiech?. Wydawało by się oczywiste, ale w rzeczywistości tak nie jest…

Klepać kilometry, jak dobrze że już dawno mam to z głowy. Pomysł na przekraczanie setki w tygodniu uważam za zbędny. Owszem, bywało 120 i będę się spierał, że planowałem taki tydzień. Nie uważam to za stracony czas,a wręcz przeciwnie.

Ustalając, standardowo z końcem poprzedniego roku, starty na pierwsze sześć miesięcy nowego, brałem pod uwagę odłożone do lamusa: zeszłoroczny Nowy Jork, wieloetapówkę oraz zimowe ultra.

Zaczynając chronologicznie. Główny Szlak Sudecki imienia Mieczysława Orłowicza, trasa około 440 kilometrów, nie śpiesząc się ale jednak utrzymując pewną prędkość. Powinien starczyć tydzień. Sporo czasu chciałbym spędzić na uzupełnianie albumu z przejścia letniego 2016 roku. Baza noclegowa jak zwykle instynktowna, co nie oznacza nieprzygotowana.

pr.jpg

Tabela przedstawia przejście odcinkami. Więcej na temat innym razem.

Trójmiejski Ultra Trail, ok. 67 kilometrów po (głównie) Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Trasa oraz profil jest mi znany bardzo dobrze. Po nieoczekiwanej rezygnacji z startu w edycji letniej, oczekiwany mocny start. To będzie pierwsza dłuższa wycieczka Saucony Xodus. Wytrzymały kilka przebieżek od 15 do 35 kilometrów w terenie więc nie powinno być problemu.

ooo.jpg

Jeśli planów nie pokrzyżuje pogoda, a mogło by być to w moim przypadku tsunami bądź lawina, w lutym notatnik biegowy powinien pękać w szwach. Licznik powinien wskazywać ponad 500 kilometrów. Nie wszystkie w wygórowanym tempie, nie mniej jednak potraktuje to jako ostateczne wybieganie, zwykle mające miejsce w styczniu.

PS Dla wytrwałych Biografia Mieczysław Orłowicz

http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/mieczyslaw-orlowicz

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s