Preikestolen czyli skalna ambona w kilka godzin.

Zawsze irytował mnie czas oczekiwania. Cokolwiek przez to rozumieć, nigdy nie potrafiłem siedzieć bezczynnie. Tym razem lądując w Stavanger miałem jasny cel – zobaczyć coś nowego. Nigdy nie byłem fanem tzw. hiking-u więc i tym razem postanowiłem marszo – biegać, lecz zanim o tym…

Start Stavanger Centrum, dojazd do centrum FlyBus SAS (z lotniska i innych strategicznych miejsc miasta tj. hotele etc.) koszt 100 NOK, przeprawa promowa w obie strony plus transport autobusowy (około 25 km) to koszt 350 NOK/os. Czas podróży około dwóch godzin w jedna stronę. Wejście – 2 godz., zejście 1:15 godz (szybki marsz).

fly.jpg

Źródło.: nrk.no

Ciężko się zgubić w samym centrum, większość przepraw promowych ma swój start w tym samym miejscu. Odprawa jest bardzo sprawnie poprowadzona, zarówno dla pieszych jak i zmechanizowanych.

aac.jpg

Źródło.: fjordline.no

Kierowca autobusu zawozi turystów na parking nieopodal którego znajduje się start szlaku pieszego na Preikestolen. Mapa szlaku nie będzie raczej potrzebna, tylko pierwszy odcinek trasy może być kłopotliwy. Mimo to szyld z mapa trasy znajduję się na jego początku.

IMG_2007.JPG
Parking przy szlaku

Po pokonaniu szlaku ograniczeniem staje się tylko wyobraźnia :).

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s