Korona, Wrocław i wrześniowa Sztachetka

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. (Przerwa spowodowana była nauką do obrony magisterskiej). W wrześniu sporo się działo w świecie biegacza. Po raz czwarty, przedostatni,  atak na Koronę Maratonów Polskich podczas Wrocław Maratonu, bieg o Sztachetkę w Płotach.

Do Wrocławia udałem się w sobotni poranek, a ponad 6 godzinną drogę umilił mi najnowszy Runners Polska magazyn.  Szybka przesiadka w Poznaniu i trzy godziny jestem we Wrocławiu gdzie pośpiesznie, niepotrzebnie,kieruje się do biura zawodów na Stadionie Olimpijskim.  Pakiety startowe odbierać można aż do godziny 22:00, prawie niespotykane miłe zaskoczenie. Możliwość skorzystania z darmowej noclegowni na tzw. glebie nie przekonała mnie więc opcja akademik jest aktywna, koszt 35 złotych.  Nie polecam bo spałem góra cztery godziny a młodzież akademicka nie była zbyt cicho, mimo że wrzesień 🙂 Pobudka przedwczesna i na start, jakieś 5 minut drogi, wszystko to jakby dopracowane pod biegacza.

Na trasie 42 kilometrów z hakiem ponad 20 punktów dopingowych i tu nowość – konkurujących ze sobą.  Punkty kontrolne, żywnościowe – co około 2500 metrów więc gratka dla smakoszy lecz niedogodności związane z bólem kolana na 35 kilometrze spowodowały, że musiałem się doczłapać a i czasówka na tym ucierpiała. Dobra rada? W prowiant na drogę, czytaj żele energetyczne, zaopatruj się wcześniej, bo mimo organizowanych expo, przetestowane przez ciebie mogą być niedostępne, tak jak w tym przypadku.  Ocena 8/10.

wro mar 13    2

W międzyczasie moje pierwsze bieganie w Płotach k. Nowogardu. Trasa dosyć wymagająca. Jeden zbieg o kształcie trójkąta plus jeden długi podbieg, pomnóż razy trzy i wychodzi 10 kilometrów rekreacji. Impreza lokalna, opłata startowa niska, dostępność duża a i pakiet startowy bogaty. Nic tylko biegać. Za rok na pewno wrócę.

płoty 2

PS Od dwóch dni jestem magistrem, zmiana regulaminu KMP i medal na pamiątkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s