Szczecin Zdroje

Jezioro Szmaragdowe –  sztuczne jezioro położone na osiedlu Szczecina – Zdrojach, na obszarze Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Zawdzięcza swą nazwę charakterystycznemu zabarwieniu wody.

Jedna z wielu całkowicie darmowych opcji  spędzenia czasu wolnego aktywnie. Czym przyciąga do siebie? Na pewno krajobrazem. W tak wielkiej aglomeracji miejskiej jaką bez wątpienia jest Szczecin jest naprawdę niewiele takich miejsc. Urzekający krajobraz rozciągający się na obszarze tysiącach metrów kwadratowych, możliwość grillowania na polanie Widok. Kilka rzeczy, które musisz zobaczyć tam będąc:

Zajazd Szmaragd – popularna nazwa budynku mieszczącego przez wiele powojennych lat lokal gastronomiczny wraz z hotelikiem.

Ruiny wieży Baresela na Polanie Słonecznej – zwanej popularnie „Patelnią” zachowały się nikłe pozostałości wieży widokowej, nazywanej od nazwiska projektanta – wieżą Baresela. Budowla powstała w 1904 r. i pierwotnie mierzyła ok. 30 m wysokości.

Wzgórze Widok, osobiście moje ulubine, nigdy nie byłem w bardziej majestatycznym miejscu w tym mieście, nie oparłem się możliwości zfotografowania 🙂  wspomnienia nigdy nie umierają…

Oczywiście to co fanatycy lubią najbardziej 🙂 podziemia. Jak we wcześniejszym artykule opisałem Szczecin to podziemna forteca. Nie bez wyjątku pozostaje Puszcza Bukowa, lecz skupiając się na jej małym elemencie opisywanym powyżej, również w okolicach Jeziora Szmaragdowego znajdziecie owe. Istnieje możliwość przespacerowania się korytarzem zaadaptowanym na przejście (chociaż jego długość to kilka metrów :)) reszta niestety, dla nas szaraków, pozostaje nieodkryta.

Dojazd jest dosyć prosty. Jeżeli kierujesz się z centrum dojazd samochodem nie potrwa zbyt długo ok. 20-30 min. natomiast jeśli nim nie dysponujecie – najpierw tramwajem linii 2 z przesiadką na Basenie Górniczym na linie autobusową numer 55 (4 przystanki). Łączna długość jazdy ok. 45 minut.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s