Szczecin w NatGeo Trveller

Po raz kolejny redakcja NatGeo Traveller zachwyciła się urokami Szczecina. W najnowszym materiale opisują 8 cudów miasta jednocześnie zapraszając do zwiedzania.

„Redakcja National Geographic Traveler kolejny raz udowadnia, że „Polska jest najfajniejsza”. W najnowszym wydaniu miesięcznika, między opisami Lucerny i Wysp Kanaryjskich, znajdziemy artykuł poświęcony Szczecinowi. Podkreślono w nim nie tylko naszą wyjątkową lokalizację, ale także historyczne zabytki i wizjonerską przyszłość. Wyróżniono również osiem powodów, dla których warto odwiedzić miasto. Co przykuło największą uwagę Travelera?

1. Zamek Książąt Pomorskich z mieszczącym się w wieży wahadłem Foucaulta
2. kawiarnia Cafe 22 i wieża katedry, z których podziwiać można panoramę Szczecina
3. jedyny w Polsce zwodzony most kolejowy, który odnajdziemy w Podjuchach
4. Stara Komenda, czyli browar, pub i restaurację w jednym; stworzone w miejscu XIX wiecznej Komendantury Garnizonu Wojskowego.
5. „Wenecja nad Odrą” – kompleks budynków z czerwonej cegły przy ul. Kolumba, który najlepiej oglądać z perspektywy wody
6. Pasztecik szczeciński, drożdżowy przysmak z mięsnym bądź jarskim nadzieniem
7. Pionier 1909 – najstarsze nieprzerwanie działające kino na świecie z Kiniarnią, w której w czasie seansu można napić się kawy lub lampki wina
8. Cmentarz Centralny – największa w Polsce i trzecia w Europie nekropolia; to również park, w którym znaleźć można aż 415 odmian drzew i krzewów, także egzotycznych.

Wszędzie stąd blisko. I na wybrzeże Bałtyku, i do stolicy Niemiec. O czym mowa? Oczywiście o Szczecinie\”.

Całość znajduje sie na: http://www.mmszczecin.pl/401556/2012/1/31/national-geographic-o-szczecinie-trudno-sobie-wyobrazic-lepsze-polozenie-dla-miasta?category=news

Jako, że uważam się za Szczecinianina 🙂 to jak dla mnie OK z tym, że jednak pozycjonowanie trochę nie pasuje. Umieszczenie Cmentarza Centralnego na miejscu ostatnim (być może to tylko przypadek) jest niedorzeczne 🙂 jako, że jako jedyny z Europy! dołączył do grona 14 nowych cudów świata.

909997.3.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s