Zawierucha w Gdyni

Bieg Urodzinowy to inauguracyjne zawody w rocznym cyklu Grand Prix Gdyni. Organizatorzy przewidzieli start na dwóch dystansach, oba miały wystartować ze Skweru Kościuszki. Pogoda od początku wdawała się we znaki nie tylko biegaczom, ale i setkom dopingujących.

Bieg na 10km oraz 5km (równiez dyastans NW) odbyły sie mimo ciężkich warunków atmosferycznych. Biegi dziecięce, następujące bo biegu głównym nie odbyły się…

Bieg Urodzinowy w Gdyni przebiegał w tym roku w cieniu tragedii. Mężczyzna w średnim wieku upadł na mecie i nie odzyskał przytomności mimo natychmiastowej reanimacji.

Informujemy, że podczas rozegranego w dn. 16 lutego 2020 roku Biegu Urodzinowego w Gdyni, zmarł uczestnik zawodów. Do zdarzenia doszło na mecie. Zawodnikowi została udzielona natychmiastowa pomoc przez służby ratownicze i medyczne. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Przypomina to sytuacje z Hagi z ubiegłego roku. Organizator wówczas również postanowił odwołać zawody. Gdyński autor eventu zachował się bardzo odpowiedzialnie ale i po prostu życiowo przedstawiając dwie formy rehabilitacji najmłodzym adeptom biegania.

Niezwykle przykro nam z powodu odwołania niedzielnego Dziecięcego Biegu Urodzinowego. Doskonale rozumiemy smutek i rozczarowanie Państwa dzieci w sytuacji, gdy zaplanowany od dawna udział w zawodach nie doszedł ostatecznie do skutku. (…) W związku z odwołaniem wydarzenia, proponujemy Państwu, którzy zapisali swoje dzieci na Dziecięcy Bieg Urodzinowy, dwie alternatywne możliwości uzyskania rekompensaty.

(…)

Opcja 1 – Przeniesienie wniesionej opłaty startowej na Dziecięcy Bieg Europejski.

Opcja 2 – Zwrot wniesionej opłaty startowej.

Jak widać pomagając innym pomagasz i sobie. Zapisy na start w Biegu Europejskim juz wystartowały, z dużym powodzeniem.

Źródło :

  1. https://www.gpxgdynia.pl/pl/aktualnosci/komunikat
  2. https://www.gpxgdynia.pl/pl/aktualnosci/dzieciecy-bieg-urodzinowy-komunikat-po-odwolaniu

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: