Dolny Śląsk

W ramach wyjazdu do Karpacza dla chętnych przygód i propozycja co można zobaczyć przez aktywny weekend:

1. Projekt ARADO – Kamienna Góra oddalona o niespełna 25km, naprawdę warto ze względu na sposób przekazu, nauka poprzez zabawę 🙂  Podziemne szlaki pohitlerowskie we współpracy z Fortem Gerharda.

IMG_1140

http://www.arado.pl

2. Sanktuarium w Krzeszowie – nieopodal bo tylko 6km dalej, Krzeszów to mała miejscowość położona w Kotlinie Kamiennogórskiej na Dolnym Śląsku. Od czasu powstania Diecezji Legnickiej jest jej głównym sanktuarium i miejscem pielgrzymkowym. Krzeszów to zabytek najwyższej światowej klasy, znajdujący się na Liście Prezydenta RP i będącym żelaznym kandydatem do UNESCO, tedy przebiega również główny Europejski Szlak Cysterski oraz Sudecka Droga św. Jakuba.

1243525911_krzeszow

http://www.opactwo.eu/

3. Prezentujemy Państwu Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, który powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Naszym celem jest prezentacja najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska oraz służenie Państwu jako centrum informacyjnego euroregionu.

709_1263553699

http://www.park-miniatur.com

4.  Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie dorośli powracają wspomnieniami w świat dzieciństwa a dzieci mogą ujrzeć świat dorosłych zaklęty w miniaturze. Tutaj na twarzach dorosłych często gości uśmiech a na twarzach dzieci radość. Tym miejscem jest niewielkie ale urokliwe Miejskie Muzeum Zabawek stworzone w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego- słynnego mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej.

http://www.muzeumzabawek.pl

17-11_800

Nam udało się w dwa dni a do tego 4 godziny na stoku. Ktoś przebije? 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s