Golden Horseshoe Ω, żeglowac po Ontario

Wielkie Jeziora Północnoamerykańskie, a dokładniej Ontario i jego zachodnie wybrzeże zostało niemalże całkowicie zurbanizowane. Doczekało się nawet nazwy: Golden Horseshoe. Zachodni koniec jeziora, prowincja stanu Ontario, tworzy społeczność wielomilionowa.

 goldnehorseshoe.png

Nic dziwnego zatem, że infrastruktura turystyczna w tym miejscu jest świetnie rozwinięta. Ontario oferuje szeroki wachlarz atrakcji z zakresu turystyki i nie tylko. Małomiasteczkowy klimat wybrzeża miesza się z  wielkomiejskim internacjonalizmem.

Dla mnie Ontario, precyzyjnie jako jezioro, przywodzi na myśl dwa nieodległe czasowo wspomnienia. Thousand Island i oczywiście Niagara Falls.

Niagara Falls w jeden dzień to najpopularniejszy sposób zwiedzenia okolicy. Wybierając się z centrum Toronto jest w czym wybierać. Touroperatorzy prześcigają się w wymyślaniu haseł promocyjnych. Kieruje się, jak do tej pory niezawodnym,  get your gide.

Organ turystyczny oferuje wyjazd w cenie poniżej stu Kanadyjskich dolarów, zawierający przejazd w obie strony, zwiedzanie lokalnej winnicy oraz kurs statkiem wycieczkowym. Operator bierze pod uwagę czas wolny w miasteczku Niagara Falls. Większość biur podróży oraz lokalnych przedsiębiorców bierze ten schemat za szablon. Ceny również są bardzo zbliżone. Warto pomyśleć o wyjeździe w grupie kameralnej.

 

Tysiące Wysp na rzece św Wawrzyńca to nie lada  wyzwanie dla początkującego żeglarza.  Normy jakie trzeba tutaj spełniać aby pływać pod żaglami, wzdłuż łańcucha wysp, są tak wygórowane, że skłania do wyczarterowania łodzi wraz z lokalnym sternikiem bądź po prostu wziąć udział w zorganizowanej wyprawie, przy czym wyprawa to wielkie słowo. 🙂

 

http://www.1000islandscruises.ca/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s